| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU happy E normal ca atunci cand un dinte il apasa pe altul cel apasat sa se deplaseze mai in fata - spate?
Am un dinte pe partea de sus a gurii care a crescut mai in spate happy si pe partea de jos a gurii am un dinte care e apasat de cel de sus si am observat ca s-a dat mai in fata?
credeti ca e din cauza ca cel de sus il apasa?
Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

Da, se poate intampla. Am patit asta si eu, era sa fiu trimisa la chirurgie dentara, sa mi se scoata dintele care apasa pe celalalt. Du-te la stomatologie si acolo iti zic care e situatia si ce trebuie facut.

| PeFuga a răspuns:

Da, e normal. Dintii se pot deplasa in timp. Trebuie sa mergi la un ortodont. Daca dintii nu sunt la locul lor, se pot muta cu ajutorul unui aparat dentar. Este cea mai sanatoasa varianta pe termen lung. Succes!