| anonim_4396 a întrebat:

Heiii, buna!

Plec la mare, si sunt in "acea periada" a luniiwinking. Ma gandeam sa folosesc tampoane interne (mini~ pentru virgine). M-am documentat, si din cate am inteles daca se respecta anumite norme de igiena nu este niciun fel de problema.

Intrebarea mea este pentru cele care au mai folosit big grin :

Cum este cand folositi pentru prima data?
Trebuie introdus complet [adica sa fie afara decat acea "ata"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cherry a răspuns:

Nu e sanatos, mai bine nu folosiisadmai ales daca nu ai 18 ani pot aparea alte complicatii.sincerhappy mai bine iti pui tampon normal pe un slip mai mukut si peste slip costumul tau d baie.

| Cherry a răspuns:

Scz,dar depinde sicati ani aihappy si cel mai bun sfat ti`l poate da mama ta :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da de tot numai ai grija sa il poti scoate si ai grija ca la inceput ai impresia ca nu intra dar daca se intampla asta nu insista foarte multoh go on dar intra sigutlove strucklove strucklove struck ai grija sa il schimbi la 3-4 ore kiss

| Hachiko_3659 a răspuns:

Da, doar ata trebuie sa fie afara. Il introduci cat este nevoie pentru a te simti comfortabil atunci cand te asezi.

| al3xutza94 a răspuns:

Sall! da trebuie introdus tot...sa ramana decat ata aia afara, poti sa intri cu el in apa dar sa nu il ti mult...pana la 2 ore unu, dar nu mai mult de 8 ore.adica sa nu iti pui numai tampoane incontinuu,,, sa nu uiti de absorbantewinking