| oannapg a întrebat:

Helău. Am și eu nevoie de ajutor... mai mult sau mai puțin.
Am 1, 65 și 60 de kilograme, și cam am nevoie să slăbesc. Fac 2 ore de sport pe zi, 6 zile din 7. Am început de lunea trecută să fac abdomene, cam 200 pe zi. Nu știu dacă sunt puține sau nu. Mai știu și că am nevoie de o dietă, dar nu cred ca aș putea să o respect. laughing
Cu pâinea stau bine, mai mult de 2 felii pe zi nu mănânc. Seara încerc să mănânc până în ora 7, și un bol de cereale, nu mai mult.
Cer și eu ajutor. vine vara, mneah. laughing Da, da, și Paștele, dar mă pot abține.
Deci? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kamiichu a răspuns:

Incepem cu inceutul, am vazut ca mananci pana la 7 + un bol de cereale. Nu se face asa, daca vrei sa slabesti, dupa ora 6 nu mai mananci deloc, poate un mar, o portocala, apa cu lamaie.dar nu cereale..nici integrale, nimic big grin Si eu fac sala si antrenorul meu mi-a zis sa nu exagerez cu abdomenele, gen: 200-300 pe seara, maxim 60 thinking O dieta, pai n-ar fi mare lucru..mananca un gratar cu salate (salata de varza, rosii, sfecla..etc, de care vrei tu, dar neaparat sa mananci minim o salata pe zi ) nu prajeli, ai zis ca paine nu mananci mai mult de doua felii, e perfect, dar de preferat ar fi ca cele doua felii sa le mananci dimineata (pana in 12 ) ca sa le poti digera pana spre seara, + fructe, profita de ocazia ca e vara, si mananca fructe si legume cat de multe poti big grin si acum de Paste, ar fi mai indicat sa gusti cat putin din toate, dar nu deodata. Bafta, sper ca te-am ajutat :*

4 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Mananca fructe care contin fibre, mergi cu bicicleta, sari coarda, nu manca deloc dulciuri thinking si cred ca e ok sa faci 200 de abdomene thinking

Răspuns utilizator avertizat
| girlpoisson555 a răspuns:

Să-ți spun ce-am făcut eu. Săptămâna trecută am început să sar câte 15 minute coarda, și să fac câte 30 de abdomene, în prima zi. În următoarea zi 30 de minute coardă și 60 de abdomene și tot așa timp de-o săptămână. După fiecaree masă beau câte un pahar de apă cu lămâine și după ce fac excercțiile acelea la fel. Nu te înfometa sau ceva de genul că o să ajugi prin spitale cu tot felul de diete, ideea e că să te ridici nesătulă de la masă, dacpă înțelegi ce spun. Eu făcând aceste lucruri într-o săptămână am reușit să scap puțin de burtica inestetică și să slăbesc câteva kg bune. See you, depinde de la persoană la persoană, de la organism la organism. Și țin să-ți spun că după ora 18 ar fi indicat să nu mai mănânci deloc. Multă baftă :*

| Mariiaaaa a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci dupa ora 18.Bea multa apa, evita carbogazoasele si consuma alimente bogate in apa(varza, citrice, conopida, salata verde, castraveti). Mananca zilnic un mar. Sper sa iti fie de folos! pe mine m-a ajutat! happy