| XxBlueRosexX a întrebat:

Hello am o problema..de cateva zile mai exact 4 tusesc intr-una, tuse productiva care se rupe de pe piept ma doare gatul cand tusesc si putin pieptul. febra, dureri musculare si nas infundat nu am doar cateodata imi curge nasul. Intrebarea e: poate fi covid, o raceala usoara sau bronsita?
Vaccinul pentru covid trebuie sa il fac joi pe 11 atunci ma programat. La medicul de familie nu pot merge deoarece e in concediu pana pe 15..credetima ca am intrat in panica pentru ca nu stiu ce am, voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Cel mai bine suna la ambulanta sa iti faca testul

| mi25 a răspuns:

Medicul de familie trebuie sa aiba inlocuitor. aca nu, vezi ca medicii de familie au organizata garda permanenta de urgenta.
Nu poti face vaccinul in conditiile in care te afli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai chill si suna la salvare si spui ca ai simptome covid, au sa vina si iti fac testul si o sa stii. Apoi doctorita iti da reteta

| Silviu0792 a răspuns:

Depinde nu cred ca e corona virus si eu intrasem in panica cand nu respiram normal datorita unei raceli daca simti continuu dureri prin corp atunci e NASOL

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Suna la ambulanta, o sa vina in maxim 4 zile lucratoare depinde de aglomeratie, la mine in bacau a fost gratis testarea, dar daca ai covid depinde de organism eu sunt mai slab si dupa oleaca de tuse a 2 a zi nu mai puteam de dureri musculare febra. moleseala mare. sanatate!