| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU am nevoie urgent de un sfat, se esclude mersul la medic deoarece maine este duminica.Am o problema cu urechea stanga, ma doare foarte tare si can d inghit ceva simt ca nu mai pot si ma apuca o durere infernala.Stiti cam ce as avea si cum pot sa ma tratez? FUNDA...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Ai putea sa ai multe lucruri de exemplu sa iti fie inflamat timpanul din mai multe motive( caz in care nu stiu ce sa fac ), s-ar putea sa te fi tras curentul( caz in care este recomandat sa-ti pui o tigara in ureche sa o lasi sa arda pana la final ), in orice caz cel mai bine este sa-ti pui in ureche niste picaturi de urechi (calmant nu pentru ceara) dupa care sa astupi urechea cu un dop de vata ca sa ramana lichidul inauntru. Mult noroc si sper ca sfatul meu te-a ajutat.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce e exclus medicul? exista spitale, exista urgente samd daca zici ca e o durere infernala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apeleaza la solutia lui Van Gogh.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate te-a tras curentul sau ai apa in ureche, cel mai bine mergi la o farmacie si ii explici farmacistei ce te doare, sigur te va ajuta.

| Okkultist a răspuns:

Cand mergi la doctor sa ai in vedere ca e sanatatea ta in joc, si ca ala a depus un juramant. Vorba lui taicamiu:,, Doctor esti la orice zi si noapte".
Du-te mereu cu tupeu, chiar daca ai suferi de hipocondrie. Sincer!winking ^.^

| EuShiAtat7 a răspuns:

Eu zic sa vezi daca ai apa-n ureche, daca nu inseamna ca te-a tras curentul si eu am patit :/ E foarte naspa, eu zic sa-ti pui picaturi in urechi si sa stai si cu vata in 1-2 zile iti va trece happy :*