| Stalin_2493 a întrebat:

Hello TPU, am si eu o serie de intrebari:Nu fumez de prea mult timp si nu fumez mult cam maxim 3 tigari pe saptamana poate, m-am apucat in decembrie si ca un incepator trageam fumul in gat, dupe ce terminam tigara simteam ca am ceva in gat, acum am invatat sa trag oarecum fumul in piept si ma rog ma mai innec cu fumul cateodata(ametesc) si tot simt ca am ceva in gat ma rog la un moment dat nu mai simt si iarasi revinestraight face, e normal sau e o problema? P. S:Tot ma innebunesc unii cu cancerul la gat si alte prostii care e treaba?laughing NU VREAU SA AUD RASPUNSURI GEN:VAI nu fuma ca blabla, ca consumi bani raspunsul pentru astia:dragilor sunt banii mei (am 16 ani) nu ai vostri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zadog23 a răspuns:

Tibi in primul rand nu poti trage fum in gat doar sal ti in gura si sal dai afara sau sa il tragi in piept si sal dai afara in al doilea rand chestia din gat ii ceva obisnuit pentru incepatori care fumeaza bea apa dupa ce fumezi sau ori ce lichid si va disparea smoke weed avery daywinking

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal sa ai ameteli de la fumul de tigara, mai ales ca nu esti obsinuit cu el (gandeste-te ca este un drog). Fiecare tigara creste riscul de cancer in gat, de cancer pulmonar si de cancer de vezica urinara.

| clarobscur a răspuns:

Si eu tot la 16 ani am inceput sa fumez, asa ca nu comentez...nu spun ca e bine, nu e bine deloc, dar e decizia fiecaruia ce alege. Apreciez persoanele care nu fumeaza sau care au reusit sa se lase. Nu e normal sa simti ceea ce descrii tu, sau cel putin nu am auzit ca cineva sa simta "ceva"-ul ala in gat. Probabil inca nu tragi tot fumul in piept, sau poate sunt foarte tari tigarile respective. Predispus la cancer la gat esti din momentul in care fumezi, chiar daca tragi in piept. Odata cu prima tigara e bine sa stii ca exista riscul unui atac de cord, atac cerebral sau cancer pulmonar. Sper sa-ti fie de folos raspunsul.

| cristina93 a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa fumezi but anyway. daca vrei raspuns la intrebare thinking
Pai poate nu tragi fumul cum trebuie, nu ai invatat inca, tragi fumul si iei o gura mare de aer apoi expiri, nu ar trebui sa simti ceva in gat thinking
Don't smoke that's not good! Mai bine nu te apuca de fumat dude, nu pentru bani, ci pentru ca iti strici sanatatea, poate acum ti se pare fain, interesant, dar iti va creia dependenta la un mont dat si vei vrea sa te lasi dar nu vei putea, sau greu tongue

| Stalin_2493 explică:

Inteleg, pai eu zic ca vreau sa fumez asa la diverse ocazii nu inteleg prostia de a crea dependenta, ca pana la urma urmei tigara e un moft eu ma pot linisti dar vorba romanului hai sa facem haz de necazlaughing. P. S:care e treaba cu cancerul la laringe, cum apare cei cu el? si are ceva daca fumezi maxim 4 tigari per week? Respect pentru cei care mi-au raspunsbig grin

| MariaaaaaMariaaaaa a răspuns:

Heiii,Buna!
Eu am inceput sa fumez la 11 ani iar acum am 14!winking
Niciodata nu am simtit nimic in gat!
Acum am invatat sa trag mai bine!
O sa te obisnuiesti si tuwinking
Bafta:*