| Ella18Alexis a întrebat:

Help! Am 18 ani si acum 2 zile exersam saritura din loc printre altele fara sa fac incalzire si mai tarziu am observat ca am un fel de umflatura sub genunchi(rotula) si simt o retinere in zona aia, de ex nu prea pot sa intind piciorul la maxim. Am fost la doctor si mi-a spus rapid sa tin gheata pe zona aceea si daca nu trece dupa nu stiu cat timp sa revin, dar as vrea sa stiu daca pot sa fac exercitii si ce credeti ca este. PS nu ma doare, dar daca fortez intinderea cred ca doare foarte, foarte putin. Astept cat mai multe pareri, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Fă exerciții dar zic eu, nu te forța. O fi o mică întindere de ligament. Trece.