| AliceFirea a întrebat:

Help!
Ma simt foarte rau,am stari de voma,stari de ameteala,am vomitat si apa cu care m-am clatit in gura, tin sa precizez ca am mancat o felie de pizza azi si am baut doar apa plata cu lamaie si am fumat 7 tigari, nu repetat...cat despre menstruatie, este a 3 zii in care imi intarzie, si tin sa mai precizez ca nu am mai avut contact sexual de 5 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cheama Ambulanta, cu toxinfectia alimentara nu se joaca nimeni si cu cat te duci mai tarziu e mai grav. Posibil ca pizza aia sa fi fost de la Paste.

| AliceFirea explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Sunt singura acasa,a venit un prieten la mine si mi-a facut un ceai cu lamaie si menta,m-a calmat putin pana am adormit, somnul n-a durat mult ca m-am trezit in stare de voma, dupa ce am elimitat si acel ceai am simtit un gust foarte amar, desii m-am spalat cu pasta de dintii tot se simte, a venit doctorul de familie si a sunat acesta la ambulanta fiindca crede ca am probleme cu ficatul...

| darrio2007 a răspuns (pentru AliceFirea):

Gustul amar este de la fiere. Acolo e problema. Niste analize nu ti-ar strica.