| ana0metalhead a întrebat:

HELP PLSSSSS. peste 3 luni e banchetul si nu stiu ce sa fac sa scap d burtica... va rog mult ajutati-maaaaa:X:X: spuneti-mi c exercitii sa fac ce regim sa tin orice va rooooggg ( dau fundita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

Pai. iti zic c fac si eu happy ca am aceeasi problemahee hee nu mai mananci paine, dulciuri, chipsuri, sticksuri, seminte, alune, nu bei fructe acidulate sh mananci pui happy la gratar. sh salate. sh mai poti s mananci mancaruri de`asta facute in casa. am slabit in 5 zile 1 kg happy e ft bine. sh cat mai multe fructe sh apa plata. fara minerala. ca minerala ingrasa big grin

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Abdomene si iar abdomene. Te intinzi pe covor si cu varful picioarelor sub un pat sau dulap(daca incap) faci acest lucru zi de zi, progresiv, pana cand ajungi ca o scandura(de plata)!

| Vizitiul a răspuns:

Nu exacerba cu alimentatia seara, inainte de culcare, pentru ca organismul se afla intr-o stare de repaus si nu poate arde caloriile! Poti face alergari usoare (miscare-aproximativ 20 de minute pe zi.)

| cossmy a răspuns:

Asculta aici...si eu am avut acelasi bai. Cu 4 luni inainte de banchet, aveam burtoi, nu burtica, si m-am apucat doar sa nu mai mananc paine, sa ies p'afara cu bitza asa, la greu, si daca stateam afara d dimineata pana seara(evident, nu mancam in timpu asta)...pana la banchet am dat jos 9 kg; record, deci chiar merge. TESTAT SI APROBATwinking

| Fallen Angel a răspuns:

Pai cele mai bune pentru burtica sunt abdomenele. Iar la regim... immm. Nu iti trebuie un regim foarte complex: -nu trebuie sa consumi multa paine(cam o felie de paine la fiecare masa)
-dimineata sa mananci bine, ca daca mananci putin dimineata si la ora 12 seara ti se face foame si mananci ca o sparta (scuza expresia) Deci trebuie sa fie consistent, sa fie 100% natural. Adica cele mai bune sunt legumele si fructele.
-Seara nu mananci mult, doar cat sa simti ca mai ai putin si te saturi ca daca mananci pana nu mai poti se depune.
-Va trebui sa reduci din carne si tot ce contine carne iar daca mananci mai putina atunci e bine. Dar trebuie sa fie o masa regulata. Cartofii prajiti se cam exclud. Si daca nu ma insel se renunta la cam toate prajelile. Acum eu nu stiu ce sa tit zic prea multe. Tot ce stiu, stiu de la mama mea. Ea are mici probleme cu mancarea, de asta iti spun, mananca bine dimineata, ca sa nu iti fie foame seara pentru ca noaptea se depune. Atunci nu faci nici un fel de efort fizic. Pai poti urma diete de pe net daca nu ai incredere in mine, eu nu te invinovatesc, nu am probleme cu asa ceva deci nu stiu prea multe. Sper ca te ajuta cat de cat. Si imi pare rau pentru tine. Numai cand o aud pe mami ca se vaieta din cauza celulelor de grasime parca le-as avea eu. Am incercat sa ma pun in pelea ei. Nu vreau sa am vreodata celulita!

Răspuns utilizator avertizat
| Christinne a răspuns:

E simplu. Abdomene, cand ai timp. Si profita de caldurica asta si de post si mananca fructe, legume, in principiu evita carnea, grasimea, prajeala, dulciuriletongue Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina painea, dulciurile si bauaturile carbogazoase din alimentatia ta(cat si produsele fast-food). Fa mult sport si nu abuza de alimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa faci abdomene cat mai multe.

| andreea25red a răspuns:

Nu mai papa dupa sase.renunta la tot ce e dulce petru ca acolo se depune, cate 10 abdominale dimineata sau seara. fara cartofi paste sau paine.bafta

| alexa_7774 a răspuns:

Multe abdomene si nu mai manca painicahee hee