| AlexanderChristianFenty a întrebat:

HELP! vineri mi-am facut o albire profesionala la medicul dentist, de ieri au inceput sa ma doara dintii, iar astazi mi sau umflat cateva gingii, poate fi din cauza albirii? aveti experiente asemanatoare? ce alte probleme cauzeaza? si ce pot face impotriva medicului, nu ma informat in legatura cu durerile, iar durerile sunt serioase, un gust putin placut in gura, gingiile imi sunt umflate, si simt ca dinti sunt mai usori, mai altfel.HELPP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Procesul de albire creste sensibilitatea dintilor. E bine sa ii mai faci o vizita medicului si sa ii spui. Poate fi si ca un efect secundar. Acum nu sunt stomatolog. Dar data viitoare informeaza-te bine inainte de a face o albire si nu numai. Poti merge la dentist sa ii explici situatia. El va sti cu siguranta ce ai...si mai ales ce ti-a facut.

1 răspuns:
| Adynna_9523 a răspuns:

Ceva asemanator a patit un prieten de almeu sad Stai linistitaa nu e nimic grav doar ca atunci cand iti faci o albire a dintiilor ei devin mult mai sensibili.
Pt inceput foloseste o pasta de dinti mediginala cu efect de calmaree ( du-te la farmacie ca gasesti acolo din cele mai bunee )
Si mai asteapta si u putin daca nici asa nu mg Du-te la dentist si el iti va da ceva care o sa te ajutee.
Chestia cu pasta de dinti medicinala tio zic pentru ca prietenul meu asa a facut si ia trecut dupa o saptamanaawinking
Sper sa functioneze si la tinee dar daca vezii ca lucrurile se inrautatesc du-te la un medic el va stii ce trebuie facutwinking
Mooolt noroc si sper ca team ajutatt si euu cuu cevaa :X :X