Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2802060intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
25 Noi
SATI 310.017AFISARI
169.063VIZITE
152.482V. UNICI
19 Ianuarie 2010
Anonim intreaba:

Hepl! Cum pot slabi 4-5 kg intr-o saptamana. maxim 2?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    20 Ianuarie 2010 14:31
    alexflor87 a răspuns:

Eu am tinut cura disociata.Am slabit in 9 zile 5 kg. Se tine 3 zile numai cu carne(de pui, peste sau vita)la gratar sau fiarta, fara condimente. Apoi alte 3 zile cu lactate(branza cu putine grasimi, iaurturi, fara cascaval sau alte branzeturi grase), apoi 3 zile cu legume si fructe(mai putin strugurii, bananele si alte fructe care au mai multe calorii). Rezultatele sunt garantate happy

25 Octombrie 2012 16:30
    Creatza_Ade_1998 a răspuns (pentru alexflor87):

Si nu te-ai ingrasat la loc, dupa?

- Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 25 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 20 Ianuarie 2010 12:29
    unicka a răspuns:
    Intr-o saptamana poti slabi fara pastile consumand fructe legume si ceai de papadie neandulcit 4 kg chiar 5, e incercat!
  • 19 Ianuarie 2010 16:42
    Alien a răspuns:
    Corpul uman e singura masinariie ce poate functiona si fara combustibil cel mult 30 de zile, nu mai manca nimic ia doar vitamine si vei slabi 5-6 Kg in 2-3 zile!
  • 20 Ianuarie 2010 10:12
    Clara_6276 a răspuns:
    Desi cu e prea sanatos sa faci asta...Ai putea s-o facilaughingIn primul rand trebuie sa renunti la mancarurile bogate in calorii[Prajeli, dulciuri]Sa mananci mai putina paine, La bauturile carbogazoase si nu in ultimul rand sa faci sport. Poti face sport acasa in fata calculatorului[cele mai bune si eficiente exerciitii sunt cele de tae-bo]. Poti se asemenea sa mergi la un salon de masaj; Unde iti poti face masaje anticelulitice[Sau poti face asta acasa.cu fel de fel de "chestii"naturiste cum ar fi:ulei de masline, lamaie, grapefruit.]Si [Nu stiu exact ce efect are dar din cate am aflat la altii e destul de eficient]ai putea sa mai incerci o "chestie". Sera apune apa la fiert si las-o pana a doua zis dimineata. cand trebuie s-o bei pe stomacul gol.[Se zice ca e mult mai eficienta in cazul persoanelor care renunta in timpul dietei la bauturile carbogazoase]
    Toate acestea la un loc. Ar putea da rezultatele pe care le dorestiwinking
    Mult succes:*Si numai bine
  • 20 Ianuarie 2010 17:12
    Clara_6276 a răspuns:
    Sa nu cumva sa faci prostia de a te infometa! Vei slabi. Dar vei pune tot inapoi[chiar mai mult]. Acest fenomen e bine cunoscut si sub numele de "Yo-eu"La fel cu dai joc kg.La fel le vei pune! E logic ca nu vei putea tine o astfel de "dieta"La nesfarsit! Cum vei mainca ceva organismul tau va cere mai multhappySidezobisnuindu-se sa mai fie "aprovizionat"Totul de va depunehappy[Se va depune doar grasimeahappyPt ma o data ce slabesti drastic piersi f multa masa musculara, iar dupa ce te ingrasi se depune grasimeAon the phone
    ...
    Eu iti urez mult succes si nu uita de sport[care este cel mai important]
  • 19 Ianuarie 2010 16:42
    aditzuca a răspuns:
    Pastile de slabilecall meu Chiar nu stii?
  • 21 Ianuarie 2010 20:17
    viotm a răspuns:
    Mananci doar mere si compot de mere fara zahar poti manca cate vrei si slabesti 1 kg pe zi eu asa procedez dupa sarbatori cand iau in greutatelaughing)
  • 20 Ianuarie 2010 10:14
    tudorboy_8929 a răspuns:
    MUlt sport si fructe si legume si alte alimente sanatoase! Ca sa fii sanatoasa cum trebuie
  • 19 Ianuarie 2010 18:47
    Raspuns anonim:
    Aditzucalaughing pastile de slabit?rolling on the floor hello am doar 14 ani plus de asta nu le vreau eu:p dupa ce ma las de ele depun dubluwinking sora mea ii farmacista si nu`mi recomanda nici o pastilatongue...deci stie
  • 19 Ianuarie 2010 18:50
    Raspuns anonim:
    Scuzati-ma m-am grabit si nu am scris bine "Help"!big grin
  • 20 Ianuarie 2010 10:14
    Raspuns anonim:
    Poti sa te duci la un medis specializat
  • 3 Februarie 2010 21:01
    Raspuns anonim:
    M-am apucat de ce mi-ati sp voitongue si in 3 zile am slabit 3 kglove struck dar continui
  • 27 Martie 2010 10:17
    Raspuns anonim:
    Cu dieta draga!
  • 8 Mai 2010 15:44
    Raspuns anonim:
    Apuca'te de sex...si garantat vei slabi.
  • 31 Mai 2010 13:14
    Raspuns anonim:
    Ma numesc Andreea am 14 ani si sunt foarte disperata dupa cum arat acum am 49 de kg nu se vd ca am 49kg ca sunt inalta. Am tinut cura de slabire si am avut 43. Mancam orice dar in tp ce mancam beam 2-3 cani de apa acum de cand nu mai beau am pus la loc chilogramele nu suport sa fiu plinutza imi palcea cum aratam la 43kg acum am inceput sa tin iar's cura de slabiretonguetonguetonguebig grin
  • 12 Iulie 2010 19:20
    Raspuns anonim:
    Eu am 9 ani si 53 kg tu bucurate femeie.
  • 12 Iulie 2010 19:27
    Raspuns anonim:
    Dar acum acum am 29 kg.
  • 13 Iulie 2010 21:20
    Raspuns anonim:

mic dejun feliuta paine si pastramioara
    pranz o ciorba
    cina peste si orez
  • 19 Septembrie 2010 17:15
    Raspuns anonim:
    Pai trebuie sa faci foarte multa miscare, sa nu mananci dulciuri si sa nu mananci dupa ora 18:oo
  • 3 Ianuarie 2011 12:52
    Raspuns anonim:
    Fa cat mai mult sport dimineata, adica gimnastica, iar dupa amiaza o alergare de rezistenta in jurul terenului de sport, app sa mananci cat mai consistetn dimineata si amiaza, iar seara cat mai putin, crede-ma asa am facut si eu, si din 50kg acum am 44kg
  • 19 Ianuarie 2011 20:49
    Raspuns anonim:
    Ai putea incerca programul NESTLE FITNESS. La mine a functionat, in 5 zile am slabit 7 kg fara nici un efort. Incearca te va ajuta. ITI GARANTEZ.
  • 26 Ianuarie 2011 16:51
    Raspuns anonim:
    Da nu manca dulcuri sucuri si alte grasimi iti sugerez sa mananci carne la gratar
  • 29 Iunie 2011 20:46
    HubbaBubbaEmm a răspuns:
    Scuza`ma ca ma bag ca musca in lapte big grin am 12 ani si am 65 de kg, si tot mai pun, acum depinde nu ma risc cu pastile, nu am chef sa fac dupa 100, sunt foarte ambitiuasa` sper sa simti, nu ai nevoie de silueta, ci de minte, si totul se duce nu uita straight face dar ma rog nimeni nu tine cont, eu nu ma omor cu slabitul straight face si totusi am o impresie ca totul se misca pe parcurs mai sti ceva e si faza ca daca iubesti slabesti e adevarata, am colege asa... dar ma rog faci ce vrei eu incerc mult depinde sunt inalta a 1, 67 la 12 ani, ma ador pot sa zic dar crede`ma ai impresia asta depinde cati ani ai acum e perioada cand creste corpul si se intampla multe, la femei vb ca nu ma bag la barbati, nu slabi asa, ia`o treptat numai pune gura pe dulciuri, cipsuri, carne grasa, sucuri, branzeturi grase, nu sa le eviti dar le ignori, dupa aceea incepi cu sport si astea, bei multa apa si iti spun nu e asa pe moment cred ca toata viata nu te vei mai opri din aceasta masa sanatoasa crede`ma am scris totul sa intelegi, ca eu sunt in pragul dezvoltarii, vorbeste daca ai 20 de ani si 300 de kg, nu acum straight facesper ca te-am ajutat cel mai mult nu ca altii care vorbesc absurd sa treci la cura, dar ma rog tu iei decizia
  • 19 Aprilie 2011 17:09
    cristina_9301 a răspuns:
    Pai incearca si asa: mananca dimineata ca un rege(adica mai mult,pentru ca pe parcursul zilei vei face miscare)la amiaz ca un rege(Adica mai putin ca dimineata, deoarece nu mai faci mult efort), iar seara ca un cersetor(deoarece mancarea se pune mai mult pe noi seara:adica mancam mult si in timpul noptii nu mai facem nici un fel de miscare). sper sa iti fi fost de ajutor.Mult succes:*
  • 3 Iunie 2012 10:35
    Para_Daniela_1995 a răspuns:
    Salut fetelor am 14 ani si am 67 de kg.mam saturat nushtiu cum sa slabesc.Cu gimnastica stau cam prost.Fie.Poate este ceva diete ceva. vreau sa slabesc maximum 10kg.Fiindca am si balu de absolvire si mii cam rusine cu corpul meu in rochie.Am uitat si cum imi sta in richitza.nam imbracat de ani de zile.de cind am inceput sa ma ingrash numai in pantaloni sunt. ajutati-ma va rog frumos.