| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am 1.57 si 45 kg dar mi se pare ca sunt mica fata de fetele de varsta mea ( am 14 ani ). Acum 2 ani am facut judo si imi dezvoltasem chiar bine musculatura dar tot slaba eram, dar de cand m-am lasat am inceput sa ma ingras si se pune grasimea pe abdomen si pe coapse :l. Ce sa mananc sau sa fac incat sa ma fac mai solida? da' sa nu ma ingras sa ajung sa arat ca o betoniera

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Mananca proteine (carne in special, preferabil pui, curcan, vita, peste) pentru masa musculara si ajuta cel mai bine la slabit (n-o sa mai ai grasime pe abdomen nici pe coapse) eu asa fac cand vreau sa slabesc in scurt timp. Incearca sa nu mananci altceva doar carne cateva zile si ai sa vezi rezultate rapide.