| FetitzaSiPunct a întrebat:

HEY! Am 1metru si 66 cm si 57-58kg,toti imi spun ca nu sunt grasa, ca am oasele grele deoarece seman pe tata dar totusi voi cate kg credeti ca trebuie sa slabesc pana la greutatea ideala si cum as putea da jos aceste kg? FUNDAAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai greutatea normala pentru inaltimea ta.Vezi aici.Introdu datele tale:http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

| mona a răspuns:

Esti ok, nu esti grasa deloc, daca chiar vrei sa mai slabesti, mai mult de 3 kg nu trebuie sa dai jos

| BroascaCuElice a răspuns:

Nu știu.
Nu există greutatea ideală
Greutatea ideală e aia la care te simți tu ok
eu am 1.74 și 48 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti numai bine, nu ai ce să mai slăbeşti, continuă să te menţii aşa cum eşti.
Grijă la alimentaţie şi practică sport.
Te pup!

| AndraWIne a răspuns:

Nu esti grasa este ok sa a 57-58 kg la inaltmea asta. Eu am 1.73 si 62 de kg. Daca vrei neaparat sa te simti mai bine in pielea ta mai slabeste 2 kg nu mai mult... 2 kg pot face o diferenta vizibila, o sa te simti mai bine! Hidrateaza-te si incearca sa faci si sport! Succes!