| ChRoM a întrebat:

Hey, am amigdalele umflate de foarte mult timp toata lumea imi spune asta dar mie mi se par normale... in fine de vreo 2 zile ma doare in gat cand tusesc, simt o mucoasa in gat si un gust rau phbbbbt... ceva idei cine a mai intapinat va rog? FUNDA big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lindemona a răspuns:

Bună,

Am avut şi eu astfel de probleme. Dacă vrei pe cale medicamentoasă, îţi recomand un sprey pentru găt: Orofar. Este foarte bun, dar nu este foarte puternic. Insă destul ca să îţi treacă de la el. Dacă vrei pe cale naturală, adică fără medicamente, atunci e foarte bun să faci gargară. Adică pui într-o cănuţă un pic de apă călduţă, în care adaugi multă sare. Amesteci ca aceasta să se topească. Apoi încearcă să ţii în găt căt mai jos, dar nu înghite apa! Apoi cateva minute nu bea şi nu mănca nimic.

Însănătoşire grabnică