| Alinaintreaba059 a întrebat:

Hey! Am facut curat in băile din casa mea. Am doua băi. După ce am facut in prima am mers in a doua, unde e putin mai mica și am inchis usa si am inceout sa fac curat. Apoi simteam ca mi-e rau si am deschis geamul si am continuat. Apoi mi s-a facut brusc rau, am sters oglinda si am iesit repede din baie. Am deschis putin geamul si am luat aer curat. Dar inca mi-e rau si ma doare capul. E ceva grav? Eu sunt mai panicata de fel si as crede ca fac un atac de panica dar nu sunt singura. Simt parca inca mirosul undeva in gat. Am spalat baia cu CIF si un fel de CIF spray. E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai inhalat vapori de clor si chimicale si intr-un spatiu mic, au intrat direct in plamani. Cand folosesti chimicale la curatenie, deschide larg geamurile, ca sa nu mai patesti acest lucru.

| outsidethebox a răspuns:

Intinde-te pe pat si stai cu geamul deschis un timp, calmeaza-te, respirand adanc si fara sa te gandesti la nimic.
Multă sănătate!

| Vasile2003 a răspuns:

Poate ai inhalat niște vapori de la spray-ul ala si asta ar fi motivul. Ai mai pățit acest lucru și în trecut?