| anonim_4396 a întrebat:

Hey.Am o intrebare pentru cei care fac sex neprotejat si folosesc metoda intreruperi actului sexual cand partenerul simte ca ejaculeaza. Fete ati ramas insarcinate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Ce metodă?

| Roxana121 a răspuns:

Intrebarea nu e pusa corect. Cind parteneru simte ca ejacueaza? asta cum? poate simti dupa 5 minute dupa jumate de ora, fete ati ramas insarcinate? de la ce sa ramai insarcinata? pentru ca partenerul tau a simte ca ejacueaza? sau a ejacuat in tine asta e altceva. Daca a ejacuat in tine posibil sa ramaii insarcinata, dar sansele nu-s 100% depinde de la caz la caz.

| Keith a răspuns:

Stiu la ce te referi, eu din punctul meu de vedere nu am ramas insarcinata pentru ca nu s-a terminat niciodata in mine, de 2-3 ori am facut-o neprotejat cu partenerul,pentru ca mai mult ne protejam,nu vrem sa ne asumam niciun risc,asta iti recomand si eu tie, protejeaza-te pentru ca un baiat inainte sa ejaculeze elimina un lichid pre-ejaculator pe care nu il poate controla si contine spermatozoizi, eu acum te inteleg ca e mult mai placut fara prezervativ dar iti sugerez sa te protejezi, sunt si alte metode contraceptive cum ar fi anticonceptionalele, sterilet etc.Bafta!