| Cristian2322001 a întrebat:

Hey! Am o saracie de unghie incarnata si nu stiu ce sa ii fac nu vreau sa ma duc iar la doctor ca am mai operat una la acelasi deget dar in partea opusa si vreau nniste sfaturi cum sa fac sa imi creasca unghiile mai repede pentru a iesii coltul unchiei(tin sa precizez ca formatul unghiei este putin deformat. putin) si nu e foarte grava adica e putin rosu si umflat. ajutor va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

O pedichiurista iti rezolva problema. Mergi la salon si pune ochii pe una care are instrumentalul sterilizat, intreab-o, ca nu-i rusine, eventual programeaza-te intr-o zi cand stii sigur ca si-a dezinfectat trusa. Bine ar fi sa ti-o recomande cineva... Ai grija!