| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey am si eu nevoie de niste sfaturi va rog cum sa va spun eu am inaltime 1.64 si 45 kg si as vrea sa ma mai ingras macar vreo 4 - 5 kg dar faza e ca mananc potrivit dar nu pun pe mine deloc credeti ca ar trebui sa consult un medic nutritionist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Daca mananci echilibrat si tot la greutatea asta ramai inseamna ca pur si simplu asta e conformatia ta, esti mai slaba.Nu strica sa consulti un medic nutritionist totusi.

| RexCuParuCret a răspuns:

Fa sport si mananca 5 mese pe zi si o sa arati si bine si te si ingrasi.

| antoantonia a răspuns:

Fix problema asta am avut-o si eu. sportul te ajuta. crede=ma asa am fost si eu si acum sunt foarte bine. sport si gimnastica. si du-te la un doctor naturist nu la unul normal pentru ca iti va da vitamine de te vei ingrasa pana la 70 de kg si nu vrei asta. nu stiu care din cele doua metode m-au ajutat dar eu cred ca amandoua. de la 35 de kg la varsta de 14 ani am ajuns la 47 in 2 ani, acum am am 16 ani si am 48 si chiar arat bine. crede-ma. doctorul naturist sigur te va ajuta pentru ca eu sport nu am facut chiar asa mult. nici nu iti dai seama cand vei creste