| anonim_4396 a întrebat:

Hey. am si eu o problema. in fiecare zi mananc cate o ciocolata milka. mama imi spune ca sunt dependenta si ca de asta sunt asa slaba. adevarul e ca nu mananc mai deloc legume[nu imi plac] si nici lapte nu prea beau. daca e vorba de alta ciocolata, nu prea ma incanta ideea. dar cand vine vorba de milka efectiv simt nevoia sa mananc una.si daca ma apuca pofta si nu am in casa, nu pot sta locului pana nu am una in mana. vreo parere?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| antheea a răspuns:

laughing si mie imi place ciocolata. in aceeasi situatie sunt eu cu Kinder maxi... o ador! dar asta nu inseamna ca sunt dependenta, imi place f mult si cand simt nevoia de ceva dulce, stiu ca este solutia perfecta! laughing
In rest nu stiu ce sa zic.am o alimenatie normala, echilibrata, inlocuieste ceva-ul dulce cu un fruct, un pahar cu suc de fructe natural...

3 răspunsuri:
| CookieYumm a răspuns:

straight face. Pot sa faci diapet.
Nu mai manca.
Incearca sa nu mai mananci ciocolata milka.
In primul rand este vina mamei tale.
Ar putea sa nu iti mai cumpere si etcwinking.
NU MAI MANCA!
Incearca.
Ce e asa de greu?!
Viata pe care o duci u este nesanatoasa.

| corina8508 a răspuns:

@anutzzaa pot zice ca tine de ceva vreme.mai bine de 1 an.pana atunci mancam mai rar. cam o ciocolata pe saptamana.dar acum se pare ca ma controlez mai greu.voi incerca totusi sa inlocuiesc cu ceva.

| anutzzaa a răspuns:

Nu cred ca esti dependenta. Dar spune de cand simti nevoia asta de a manca in fiecare zi o ciocolata milka? Te intreb pentru ca si eu am perioade cand mananc ba o anumita ciocolata zilnic, ba un anumit suc beau zilnic, ba o anumita prajitura, ba portocale sau banane simt nevoia sa mananc zilnic, dar astea tin aproximativ 2-3-4 saptamani, apoi am o pauza cand nu am niciun fel de pofta si iar incep cu altceva. Deci de cat timp tine pofta asta a ta cu milka?