| anonim_4396 a întrebat:

Hey! buna! as vrea sa pun si eu o intrebare...am vazut discutii pe fff multe forumuri...despre o crema anticelulita supliform...(multi au spus ca aceasta crema a dat rezultate.desi nu in timp ff scurt.happy...eu as vrea sa scap de celulita de pe abdomen si aripioarehee heesi am la dispozitie vreo 2 luni.deja am inceput sa manac mai putine prajeli, dulce, si cat mai putina paine...si sa fac si exercitii pentru ambdomen si aripioare(o 1/2 sau 1 ora pe zi)...si as vrea sa stiu daca a mai folosit cineva aceasta crema... daca se poate sa-mi lasati si un id...(pentru a va adresa mai multe informatiihappy...sau daca nu. sa imi dati niste sfaturi.am mare nevoie...plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gratzy56 a răspuns:

Supliform gel = pretul in jur de 8, 5 lei
[75 ml]
Producator: Hofigal
Administrare: Uz extern, se aplica in strat subtire, pe zonele afectate, prin masaj 10-15 minute, in cure de 10-12 zile. Se poate utiliza de 1-3 ori /zi.
Continut: 75 ml
Indicatii: Datorita complexitatii substantelor bioactive din compozitie si a efectelor sinergice intre acestea, produsul accelereaza microcirculatia la nivelul articulatiilor, previne si amelioreaza fenomenele de celulita, vergeturi, depuneri adipoase nedorite. Prin actiune usor revulsiva, de activare a microcirculatiei datorate capsicinei si componentelor din uleiurile esentiale, se absorb prin piele componentele vasculo-protectoare, ca si componentele hormono-mimetice. Un rol deosebit in aceste procese il au sistemele enzimatice ce se regasesc in extractele de plante utilizate. Toate aceste componente implicate in amendarea fenomenelor inflamatorii, contribuie la actiunea lipolitica de indepartare a depunerilor excesive de grasimi. Ca urmare, se reduc sau dispar fenomenele inflamatorii caracteristice celulitei, cele distrofice prin depuneri excesive de grasimi si modificari ale colagenului pielii revenind la normal elasticitatea si aspectul sanatos al pielii. Totodata produsul are actiune relaxanta, decongestiva, tonic musculara, sedativa conferind pielii un aspect placut si catifelat si un tonus pozitiv al intregului organism.
SI iata si una dintre pareri privind supliform : "am primit si supliformul, aseara m-am dat pentru prima oara...nu stiu cum vi se pare voua dar mie mi s-a parut super, in primul rand intra repede in piele si nu imi pateaza cersafurile ca alte creme...in al doilea rand e racoritor, si in plus dimineata aveam niste picioare super fine...eu am o piele sensibila si uscata pe care cu greu reusesc sa o hidratez... uite ca supliformul m-a multumit de la prima aplicare... Dar incep sa fac si putina miscare ca supliformul sa aiba efectul dorit, adica diminuarea celulitei."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt maseuza as ca...trebuie sa ma crezi pe cuvant ca este una din cele mai bune creme naturiste anticelulitice! Fa si masaj pe langa sport de cate ori poti pe saptamana iar daca nu ai bani, fa-ti singura acasa.Totul e sa fi perseverenta si rabdatoare; rezultatele nu vor intarzia sa apara.Alte creme f bune sunt anticeluliticele de la "nivea". Bafta!