Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hey! Care antiperspirante sunt mai bune, cele de la dove sau cele de la nivea?

si care dintre cele cu roll-on sau sub forma de stick sunt mai bune?

intrebarile sunt pentru transpiratia excesiva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Piatra de alaun este cea mai bună pentru transpirația excesivă.
Vezi la farmacie.
Pa, pa.

mariana
| mariana a răspuns:

Antiperspirantele, nu sunt bune, in general, pe considerentul ca impiedica pielea sa transpire, lucru ce afecteaza sanatatea.
Deodarantele sunt mai igienice si ajuta impotriva traspiratiei. Eu am folosit si Dove si Niveea si stik si cu rola, sunt bune dar nu si suficiente, in cazul unei persoane care transpira excesiv si a carei trenspiratiei, are un miros patrunzator. Iti propun sa gasesti un produs denumit ALAUN, un fel de piatra, care se foloseste la oprirea sangerarii in cazul leziunilor produse la barbierit. Aceasta piatra se umezeste putin si sa da in zona axiala, se lasa putin sa se usuce si apoi se da cu deodorantul dorit. In acest caz transpiratia nu va mai avea un miros neplacut, bacteriile ce produc acel miros neplacut se distrug si asa vei fi proaspat/proaspata toata ziua.
Trebuie retinut ca, inainte de culcare, obligatoriu, axila se va spala si peste noapte nu se va mai folosi nici un fel de deodorant, pentru a da posibilitatea zonei respective sa se relaxeze si sa se aeriseasca, pentru a preveni o afectare a ganglionilor din zona.

| mona a răspuns:

Ambele,sub forma de stick

| DiannaDi a răspuns:

Am avut si probleme la capitolul acesta. M-a "vindecat" deodorantul solid Nivea Stress-Protect. Are un pret foarte bun (10-11 lei) si e cel mai bun deodorant pana in momentul de fata, pentru mine!

| valentingb a răspuns:

Nu stiu de Nivea, dar Dove e varza. Scrie pe el 48 de ore, dar nici 4 ore nu tine. Si nici macar nu miroase in vreun fel, parca e apa.
In schimb am folosit Rexona (fabricat in Mama Russia happy ), e foarte bun. Astea pe care le-am folosit eu sunt stick. Iar Mennen Speed Stick Volcano e foarte frumos mirositor, adica mereu ma intrebau fetele "ce parfum folosesti? vreau sa cumpar si eu lui X" si eu eram transpirat ca un cal.laughing MSS Volcano era spray. Cred ca am sa ma intorc la el.

| thisisMirel a răspuns:

Pai asta depinde de problemele tale...in cazul tau, transpiratia excesiva, iti recomand Fa Xtreme Dry! Succes. Sper ca te-am ajutat...happywinking

| Azµre a răspuns:

Pentru transpirația excesivă recomand Fa Xtrem Dry, e stick și e foarte bun, am încercat de toate acesta a dat rezultate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Încearcă Rexona, sunt destule de bune.
Te pup!

| daniela1997 a răspuns:

Buna, dove da alergie la piele nu iti recomand, dar nivea e destul dee bun mai ales roll-on ma folosesc de nivea de vreo 2 sau 3 ani si are un efect foarte pozitiv. FUNDA?

| cartofiorulroz a răspuns:

Nu era mai usor sa scrii in romana? rolling on the floor

| Carnix15 a răspuns:

Salut! Eu cred ca Nivea este mai bun! Il folosesc de mult! Incearca-l!