| bbnnmm a întrebat:

Hey, ce aș putea să fac dacă am o mâncărime în zona intimă, mai exact în zona labilor mici și în zona vaginului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa mergi la ginecolog, probabil ai o infectie, fie cu Candida, fie cu altceva.

| Oana92 a răspuns:

Ai putea (si ar trebui) sa mergi la medic pentru un diagnostic si un tratament. Sanatate!

| biamari a răspuns:

Îmbrăca te cât mai lejer, nu purta lenjerie intimă un timp, folosește o cremă care calmează sau iaurt! Dacă persista mâncărimea mergi la medic