| Prigatdevisine a întrebat:

hey sadde o luna incoace, am probleme cu spatele mai exact cu coloana! adica am o durere insuportabila putin mai jos de coloana (este un os acolo, nu stiu cum sa va explic) De exemplu daca stau mai mult de 15 minute jos"pe scaun" cand vreau sa ma ridic...pfoaii - ma doare atat de tare, incat spui ca imi baga cineva un cutit in os Nu prea pot sa ma aplec, ca ma doare.

Am fost la doctoru` de familie si mi-a spus sa iau nurofen, dar nu mi-a trecut. Deci, chiar nu pot sa va explic ce durere am Si cam de 2 zile a inceput sa ma doara spatele

Nu stiu ce sa fac... mi-e frica sa ma duc la spital, deoarece am vaga idee ca e ceva grav Ce ma sfatuiti sa fac? Dau fundita :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoru a răspuns:

Osul se cheama coccis.este pos sa ai doua afectiuni: ori o lobosciatica (nu sh cati ani ai)sau hernie de disc deoarece durerea este una taioasa, mergi si fa o raza. ca sa vezi ce este. cat cat mai repede cu atat mai bine.

2 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Probabil ai scolioza.Si eu am si inca de cand aveam vreo 8-9 ani.Am facut si gimnastica speciala si tot nu mi-a trecut. A ramas asa si ma doare in permanenta. Dar dupa atatia ani sunt obisnuita de mult si nici nu mai bag de seama.Ma doare asa rau cand ridic ceva mai greu sau ceva, in rest nu mai tin cont.Totusi incearca cu gimnastica.La mine n-a functionat (si nici la multi altii) dar depinde si de fiecare si de cat de grav e.Succes:* Si sper ca te'am ajutat:*

| Prigatdevisine explică:

Am 14 ani. big grin
e imposibil sa am hernie de disc la varsta asta...