| Antonicuta4 a întrebat:

Hey fetelor voua cand va venit prima menstruatie? Si in ce "ipostaze"
va prins?
Mie mi-a venit la 11 ani cand eu impreuna cu 2 prietene am plecat prin oras sa mergem sa bem un suc si dupa ce am mancat o pizza mi-a venit sad eram in niste blugi scurti si albi sad
Am fugit pana acasa(stau la bloc) a trebuit sa urc 3 etaje si cine mai era pe scari se uita la mine ca la...
Ce simptome previn menstruatia eu nu am avut nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Mie mi-a venit abia la 14 ani, cand eram acasa, deci nu a fost o problema. Simptomele sunt: dureri de burta, de spate, stare generala proasta, dureri la nivelul sanilor, pot fi si dureri de cap.

12 răspunsuri:
| hhhapciuuu a răspuns:

A fost cel mai nasol lucru din viata mea laughing
aveam cam 9-10 ani si eram intr-o tabara. purtam niste pantaloni scurti deschisi la culoare si nu vazusem sau simtisem ca sunt *uda* sau ceva. am intrat in sala mare si toti s-au uitam la mine ca la masini straine. apoi mi-a zis o fata si am luat-o la goana ca o disperata sa ma schimb laughing
ce vremuri...

| ilinc a răspuns:

La 12 ani, eram la tara. nici mie nu mi s-a intamplat nimic. m-am simtit foarte bine!

| MirelusRoxi a răspuns:

Mie mi-a venit la 12 ani inainte sa plec in tabara la Brasov happy

| Rebeka88 a răspuns:

Cu o saptamana inainte sa implinesc 12 ani, pe la 00:30 m-am trezit imediat

| Ioanaa16 a răspuns:

Hei! Mie prima menstruatie mi-a venit cu 2 zile inainte sa implinesc 13 ani. Norocul meu a fost ca era intr-o dimineata si ma pregateam sa plec la scoala asa ca nu m-am patat pe pantaloni, nu mi s-a intamplat asta in public, ca altfel.

| omidaa15 a răspuns:

Mie nu mi-a venit incca! Si in noiembrie implinessc 14 ani! Sa fie o problema?

| MădălinaDinu a răspuns (pentru omidaa15):

Nu e o problema, de obicei menstruatia ar trebui sa vina la 14 ani, dar sunt unele fete mai dezvoltate, de exemplu surorii mele i-a venit la 9 ani. Stai linistita, n-ai nici o problemahappy

| 4343gddhkied a răspuns (pentru omidaa15):

Nu, nu e o problema stai linistita. Organismul difera de la persoana la persoana.Cunosc fete care la varsta de 16-17 ani nu au avut, se zice ca conteaza si de dezvoltare! Deci stai linistita!

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru omidaa15):

Stai linistita, nu este un motiv de ingrijorare. Crede-ma ar trebui sa te bucuri.

| piisycutzza a răspuns (pentru omidaa15):

Nu trebuie sa te sperii pentru ca este dovedit stiintific ca menstruatia vine maxim pe la 16-17 ani

| Bogdan10117 a răspuns:

Asta vine de la prea mult sex

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Bogdan10117):

Un alt om care da dovada de inconstienta. Daca nu stii sa lamuresti o persoana, mai bine nu ii mai baga in cap tot felul de prostii.