| MUFFIN0000 a întrebat:

Hey! In luna februarie trebuie sa merg la dentist.Am niste carii si as vrea sa stiu daca pot sa mi le curat acasa.La dentist nu imi place mirosul si gustul care in simt in gura de la acel aparat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Nu ai cum sa le cureti tu si daca nu te duci ajung la nerv si sunt foarte dureroase. Nu cred ca exista cineva sa mearga de placere la dentist, dar ne facem curaj ca e spre binele nostru.

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Nu ai cum sa le cureti singur. Nu ai ce iti trebuie.

| LoghinSebi a răspuns:

Daca sunt carii nu ai cum, ele o sa "creasca" mereu.
Te sfatuiesc sa mergi la dentist, e urat mirosul si gustul din cauza cariilor, dar se rezolva si o sa fie totul bine. Suporta si tu putin.