| truecolor12 a întrebat:

Hey...oare e bine ce fac? Am 17ani si sunt virgina.Problema este ca acuma vreo 3ani am descoperit o chestie cam ciudata dar pot zice eficienta.Cand simt nevoia unui partener imi pun picior peste picior si le tot strang pana ce simt o senzatie de placere in zona intima.Ma afecteaza cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si Hristos a inviat!
In primul rand da-mi voie sa te felicit, tot respectul ca te-ai pastrat pana acum virgina, putine fete mai sunt asa in zilele noastre!
NU MAI DATI SFATURI AIURESTI CU MASTURBAREA!
Domnisoara asculta-ma bine, sa nu te iei dupa raspunsurile celorlalti sa te apuci de masturbare, masturbarea e ca un viciu, ca si fumatul, odata ce te apuci nu mai scapi.
In plus este un pacat mare in fata lui Dumnezeu!
Ce faci tu acum nu te afecteaza cu nimic!
Asadar, te sfatuiesc sa astepti pana cand va veni momentul potrivit pentru a scapa de virginitate, tine minte ca e un lucri frumos faptul ca te-ai pastrat pana acum, pastreaza-te asa pana la momentul potrivit si nu vei regreta!
Paste fericit!
Te pup!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o alta metoda de masturbare ce ar putea sa te afecteze

| wanted1 a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimica. Stai linistita! dar totusi ar fi si mai bine cand esti singurica acasa sa te masturbezi!

| Cata240 a răspuns:

Nu cred ca te afecteaza. Ma mir ca reusesti lucrul asta cu asa de putin efort.

| Cata240 a răspuns:

Eu sunt baiat. Pe la 12-13 ani am descoperit ca daca ma prind cu mainile de o bara si ridic genunchii la piept, simt senzatia aceea. Probabil ca o sa te masturbezi peste ceva timp. Oricum chestia asta tot masturbare se cheama.

| Hapa_Vasy_1988 a răspuns:

Nu cred ca te afecteaza cu nimiec happy