| naomy_6390 a întrebat:

Hey! poate multe dintre voi fetelor aveti aceeasi problema ca si mine.de vreo 2 luni de cand am fost sa ma tund imi cade parul dar nu cade mult cand il piaptan si atunci cand il spal si uneori mai gasesc fire pe haine fapt care ma ingrijoreaza pentru ca mie nu imi cadea parul, si nu stiu daca e in regula o colega a spus ca nu are nimic, voi ce ziceti? as putea sa iau ceva tratament sau ce as putea sa fac? mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BeibiiX a răspuns:

Pararea mea sa iei ceva tratamentbatting eyelashes
sau ceva vitaminebatting eyelashes
thinking
Poate incerci sa-ti schimbi si samponuhee hee
Si eu iau vitaminechatterbox deja de o luna aproape.
Dar sincer nu ma ajuta la nimichappy
Adica ma ajuta dar nu legat de parhee hee
ca si mie imi cade foarte mult.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naomi, este verificat. Anumite carente in corp se manifesta prin caderea parului. Iti recomand si tie ce afunctionat deja. Un supliment alimentar special numit Biotina C. Costa 88 de lei, are 90 de pastilutze si iti ajunge pentru o luna si jumatate. Recomand sa iei timp de 3 luni. tel. 0732258668

| leaveyou2000 a răspuns:

Salut...nu sunt fata dar cand ai fost sa te tunzi coafeza ti-a dat cu fixativ, pentru ca substantele din fixativ produc la persoanele mai sensibile caderea parului...stiu ca asa mi se intampla si mie.Bafta!

| Simonelu a răspuns:

Pai ce sa spun...ai incercat sa schimbi samponul? si oricum am citit undeva ca e bine sa iti cada in fiecare zi cateva mii de fire de par...si daca folosesti placa are si ea o vina destul de maare