| Alogin a întrebat:

Am hidronefroza la ambii rinichi si nu credeam ca este asa mare lucru.Am fost de multe ori la spital si trebuie sa ma duc in fiecare luna sa aflu care este gradul (daca avanseaza sau nu).Dar eu nu am mai fost la control de aproape 3 luni. durerile nu mai erau asa mari pana acum 2 zile cand am baut suc coca-cola.A inceput sa ma doara foarte tare.
Medicii sunt in vacanta si abia cand incep scoala eu atunci vin ei din vacanta chatterbox.
Nu prea luam in seama problema asta dar acum sunt speriata si nu stiu ce sa fac.In afara de spital.eu locuiesc in Buzau dar ma duc la Bucuresti la control pentru ca in Buzau nu sunt medici buni. Voi ce ziceti sa fac.(nu iau tratament si nu stiu cum hidronefroza este oprita sa nu avanseze )E hidronefroza congenitala si mi s-a spus ca nu trece dar ma rog macar sa nu ajung la operatie happy. Astept parerile voastre :* happywinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| julika83 a răspuns:

Singurul tratament este cel chirurgical si iti rezolva toate problemele. Dar nu ti-a dat niciun doctor niste recomandari in ceea ce priveste alimentatia, hidratarea, ce ai voie sa bei si ce nu? In mod normal trebuia sa ti se spuna ce ai voie sa faci si ce nu. Dar tot la medic va trebui sa ajungi si nu mai amana, daca ti s-a zis sa mergi lunar, du-te lunar. oricum e ciudat ca nu ti-au dat nimic, nici tratament nici indicatii de niciun fel...