| AmD a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre! Am 13-14 ani si nu sunt multumita de greutatea mea. Ce alimente ar trebui sa evit si ce activitati zilnice imi propuneti? Alte sfaturi? Daca v-ati aflat in aceeasi situatie, ce ma sfatuiti?
Multumesc!
Dau fundita! ♥★

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| marin81 a răspuns:

Ce greutate ai si ce inaltime
'

| Shizuo a răspuns:

Deci pana la urma, ai 13 sau 14 ani?

| heartforareson a răspuns:

Hei, depinde de greutatea care o ai şi bineînţeles de înălţime. Dacă ai pana în 43 de kg şi spui ca eşti slabă stai calmă atât am şi eu şi ca să pui puţin pe tine încearca nişte vitamine care se iau zilnic şi se dizolvă în apă le găseşti în supermarket, însă dacă ai probleme din cauza că eşti grăsuţă stai calmă cu cât înaintezi în vârstă te înalţi şi dacă ţi' un regim regulat o să ajungi să fii cum trebuie. Încearca doar să nu mănânci ciocolată, îngheţată sau orice ce are multe calori. De asemenea ai putea să alergi în fiecare seară sau pur şi simplu să nu mai mănânci dupa ora 19:00. Acum depinde de tine. Ca să slăbeşti poţi să mergi seara puţin cu bicicleta şi e foarte bine. iar dacă nu reuşeşti nici aşa încearcă să mergi la un medic şi îţi va da o cură se slăbire sau îngrăşare, depinde în ce stare te aflii. Bafta :*