| lovesunshine a întrebat:

Am o mare problema...De cateva zile, mai precis o saptamana, pe mama o doare rau capul. Dar foarte rau. A luat pastile dar acum nu mai vrea.Si sub nicio forma nu vrea la doctor! Am incercat s-o conving, da cu cine sa vorbesc? Deci va rog din tot sufletul ajutati-ma! Ce sa fac? Ce pastile sa ia? Cum s-o conving sa se duca la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Pastilele fac mai rau sa nu mai ia multe. Trebuie sa se duca ne-aparat la un consult medical, poate avea ceva rau. Daca e nevoie suna si la 112! De fapt sa sunte tatal tau. Sau cheama un doctor la domiciliu! Fa orice ca sa aiba un consult!

3 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Si eu am dureri de cap,mai exact in crestet din aprilie,am fost la medici nimic. Eu zic sa mearga la un doctor,nu e bine sa stea. O fi vreo sinuzita,sau sufera de migrena. Sincer si mie imi este frica cand ma doare capul ca ma gandesc la cel mai rau, chiar daca am fost pe la doctori.
Sa nu neglijeze durerile, sanatate multa!

| TeoPT a răspuns:

Îi place să stea în agonie în loc să-și mute fundul la doctor?

| AuDreY a răspuns:

Suna tu sau tatal tau la ambulanta daca ea nu vrea sa se duca straight face. Poate sa fie o raceala agravata ( sinuzita ) sau ceva mult mai rau, deci nu e de gluma.