| ALeXsSaY a întrebat:

Am o problema. De ceva timp simt des un disconfort in zona pieptului, ca o presiune. Uneori am si dificultati de respiratie. Oare ce se intampla? Mentionez ca simt ca mi se accelereaza pulsul in acele momente. Stie cineva ce sa fac sa ma calmez sau..sa scap de senzatiile astea? Funda la cine ma ajuta. P. S am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

E posibil sa ai o alergie sau mai rau sa fi facut astm. Cel mai bine e sa mergi la un medic pentru un control

| gianyg a răspuns:

Probabil este un atac de panica. Sunt niste tehnici de relaxare care te pot ajuta. Esti licean, asa ca iti recomand sa mergi la cabinetul psihologic din liceu. Te va ajuta f mult. Medical, ar fi recomandat sa faci un EKG de control. Sanatate@ nu intra in panica!