| ReViNeMaScAtii a întrebat:

am si eu o întrebare (rog fara răspunsuri tâmpite)
Fumez de pe la 10-11 ani (actualmente am 20) si de mai bine de un an tot tușesc incontinu... am ignorat asta până de curând când am început să tușesc tot mai tare si tot mai urât,... sunt convins ca țigările probabil sunt de vina... nu am fost la doctor încă... întrebarea mea e... a mai fost cineva in situația mea? Și dacă da... cum a remediat tusa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fumat peste 30 de ani si incepusem sa tusesc. M-am lasat cu tigara electronica de 7 ani si de peste 2-3 ani nu mai tusesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci iti faci niste raze la plamani si ai sa afli cat de distrusi sunt si daca de acolo provine tusea... nu avem noi de unde sa stim

| Fatamuntilor a răspuns:

Trebuie eliminata cauza, ca sa scapi de tuse!
Degeaba dau fumatorii remedii pentru a scapa de tuse, daca tu continui sa fumezi.
Mai mult ca sigur cand vei merge la doctor, vei fi sfatuit sa te lasi de fumat ca apoi sa fii tratat!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eu fumez de 35 de ani 2 pachete / zi. N-am tusit niciodata. Asa ca ce sfat vrei? Lasa-l naibii ca e cea mai tampita si idioata treaba pe lumea asta si mergi la un dr.

| ravendem a răspuns:

Am un coleg de lucru care fumeaza de vreo 15 ani aceleasi simptome le-a avut tuse deasa si inecacioasa! A mers la medic a facut analize si din pacate este foarte probabil sa aiba TBC o boala la plamani din cauza tigarilor! Nu strica un control medical! Mult noroc