| blackcat99 a întrebat:

Am si eu o problema medicala mai delicata. Pe maini (zona dintre cot si umar) am niste bubite foarte mici, si mult, ca un fel de cosuri in miniatura. Nu ma mananca, dar se inrosesc si sunt foarte urate. Stiti cumva despre ce boala e vorba, sau macar niste remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackDarkAngel a răspuns:

Asa am si eu insa nu stiu ce sa iti spun, eu in fiecare zi imi tin aceasta parte sub un jet de apa rece timp de 5 sau 10 minute. Am pe ambele maini si chiar este o problema delicata,in cazul meu nu este vorba despre o boala,cred ca nici in cazul tau,daca difera nu stiu ce sa zic. Ale mele au trecut cu timpul,insa daca esti la inceput vor dura ceva timp. M-am bronzat pentru ca am stat afara si acum nu se mai vad,doar putin si sunt albe, micute. Stiu ca se vad urat, du-te la un dermatolog, eu insa nu am facut asa cevameste o problema minora. Ingrijeste-ti mainile, aplica-ti creme de la farmacie si hidtrateaza-te corect! Nu le rupe cu unghia ca se fac si mai rau. Succes

4 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna ziua! Este posibil sa aveti imunitatea scazuta si sa fi facut alergie de la ceva. Sau sa fi avut un inceput de varsat de vant, daca nu ati avut in copilarie! Cereti un add pe lazarescu_constantin si discutam mai multe! Multa sanatate!

| darkgirl58 a răspuns:

Buna exista doua posibilitati am si eu ce spui u dar la mine nu dispar niciodata eu le fac de la haine insa nu se inrosesc mama avut un fel de bubite cum leai descris u le-a facut de la caldura si a dat cu o crema numita flocinorol cred ca am scris bine daca nu te poti duce la farmacie sa vada despre ce este vorba

| toshibabba a răspuns:

Si eu am... este din cauza ca nu mananc fructe ( am lipsa de calciu si vitamine )
crying

| tzutzu4j a răspuns:

Poate sa fie ceva alergie, sau zona zoster, care se aseamana cu varsatul de vant, doar ca nu e pe tot corpul. si mai poate sa fie doar cosuribig grin cam atat