| A_2385 a întrebat:

cate calorii are paine neagra de secara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

100g-249calorii
200g-498calorii
300g-747calorii
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Alexandra2095 a răspuns:

HeihappyCaloriile se calculeaza in general la 100 grame.Painea neagra cu secara cu masa de 100 de grame are cam
223 de calorii
, 7, 3grame proteine
, 47 g de carbohidrati,
0, 9 g fibre
si 1, 4 g lipide