| Malyana a întrebat:

ce ziceti aspasia de coada calului este bun pentru cresterea parului! Astept rasp ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Nuuuuuuu, categoric Nuu!
Fiica mea a folosit 3 luni si astazi ii pare rau sad pentru ca, in urma acestui tratament, a avut o masiva cadere a parului.
Asa ca, mai bine foloseste trucuri naturale.
O zi buna happy

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Foloseşte mai bine ulei de ricin că este destul de ficient şi nu aspasia de coada calulului.

Vezi aici http://www.csid.ro/......-11925408/
http://www.cadereaparului.ro/tratamente-caderea-parului-articole.html

http://www.doctorulzilei.ro/......i-parului/

| kiri11 a răspuns:

Incearca produsul Hairmastic, eu sunt foarte multumita de elwinking

| Ayshe a răspuns:

Uleiul de ricin sau de argan sunt intr-adevar foarte bune pentru cresterea parului. Dar daca se ingrasa prea repede si prea mult folosind uleiure (asa cum mi s-a intamplat mie) poti incerca sa aplici zaț de cafea pe scalp. Stiu, suna putin ciudat, dar cofeina stimuleaza cresterea podoabei capilare. La mine a functionat. (10-15 minute apoi spalat)