| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,cred ca am o problema. Deci. când se intampla ceva eu mereu am asa o simtire in piept, de parca îmi pare rau. Chiar daca nu s-a întâmplat nimic. Deci de exemplu. Eu am fost azi la un prieten mai "vagabont" la care parintii mei nu ma lasa sa mă duc la el. Si am băgat o scuza ca ma duc la un alt prieten, si la acel prieten m.am "batut"adica el vroia sa îmi ia telefonul si eu nu îl lăsăm si chestii. Si dupa m.am uitat la telefon si nu are nimic. Dar eu acum tot am senzatia aia in piept, si mi.e frica sa nu afle parintii. Chiar daca nu au cum. Adjca îmi fac filme in cap cum m.ar fi văzut cineva când ieseam de la el din curte(stau intr-o comuna mica) si sa il sune pe tata Si tot îmi vin chestii dastea', in cap si nu suport, si eu aveam salvat ceva in telefon. Si din greseala eram sa ii dau stergere. Si i.am dat anulati dar acum tot deschid telefonul si ma uit daca chiar mai e acolo. Si mi se întâmplă multe dastea' mereu. Nu stiu de ce, multumesc celor care au citit tot. Si sper sa aveti o solutie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Te simti cu musca pe caciula si de asta iti tot faci scenarii...
Elimina aceste scenarii ca nu fac bine si te stresezi degeaba.
O seara bunahappy

| OoBunnyoO a răspuns:

Este din cauza faptului ca esti stresat pentru ca parintii tai ar putea afla. Calmeaza-te. Uneori stresul il resimtim in piept.

| Finetti1313 a răspuns:

Senzația ta din piept e de la paranoia

| Andrei19991999 a răspuns:

Prietene, stai calm