| Didi908 a întrebat:

de ieri ma doare burta dedesubtul coastelor si daca mananc ceva ma doare si imi este putin rau.si trebuie sa stau in pat ca sa-mi treaca timp de 2/3 minute? ce sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In partea stanga e de la stomac, probabil suferi de o gastrita, in partea dreapta e de la ficat sau bila, probabil ai piatra la fiere. Ar fi bine sa mergi la medicul de familie sa vezi ce ai.

| AdelinaC a răspuns:

Daca e in partea dreapta e posibil sa ai ceva cu bila sau o digestie lenesa.Mananca o perioada numai lucruri usoare,adica fara grasimi,sosuri,prajeli, oua, ia un colebil sau ceva pentru digestie. Daca durerea persista mergi la medic.

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei:*! Probabil trebuie sa-ti vina menstruatia.happy De obicei durerile de burta si starile de greata duc la venirea menstruatiei. Vorbeshte cu mama ta sau un medic. Bafta!

| danielaxyz a răspuns:

De la ficat sau chiar rinichi