| Steluska_Stely_1997 a întrebat:

Este normal sa plec acasa cu branula in mana? Doar branula atat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca ti-a facut externarea, obligat nu ai voie sa parasesti incinta cu branula, doar daca a doua zi trebuie sa vi sa iti faca perfuzie/injectii.
Ai tratament injectabil de facut?
Daca nu ai tratament, cred ca au omis sa scoata acea branula..nu este greu de scos. putina atentie si un tampon de vata cu spirt
O zi buna sa aihappy

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Este normal daca repeti tratamentul ( cu perfuzii sau injectii)
Nu este normal daca nu mai ai nicio treaba cu tratamentul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde... daca mai faci si a doua zi perfuzii sau ce ai facut tu acolo e normal sa lase sa nu te intepe de fiecare data

| nusuntel a răspuns:

Normal ca nu, au uitat dobitocii sa ti-o scoata. O poti scoate tu, dar sa ai neaparat spirt sa pui pe locul unde ai avut branula cu un tampon de vata asta ca sa nu existe riscul de infectie.