| maria344556 a întrebat:

in luna Mai a anului trecut am fost depistata u o infectie la vezica, medici de la spital mi-au prescris un tratament pe are nu l-am urmat, acum de ceva timp cand urinez ma doare in capul pieptului sa zic tare, si sub coaste...Ce mi s-ar intampla daca nu ma du la doctor?

Rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iamprettybored a răspuns:

Infecțiile sunt afecțiuni ce nu ar trebui lăsate netratate, o infecție netratata poate duce chiar la moarte. Din moment ce durerile au continuat este clar că corpul nu a fost în stare să combată pe cont propriu infecția.
Îți recomand să nu mai aștepți și să te duci la medic cât de curând posibil ca să îți dea un tratament ca să combată infectia, ar fi putut avansa în timpul în care ai lasat-o netratată.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Buna,de ce nu ai ascultat de doctor? Daca ti a zis verde n fata. ..acum plătești! Asa e cand nu ascuti, se poate transmite la rinichi..consuma meriosare