| AlcolicSmile123 a întrebat:

la inceputul scolii mi-am cumparat geanta de umar crezand ca o sa fie mai usor sa car casrtile si toate alea...pentru ca de fiecare data cand veneam ma dureau umerii..mai ales zilele aglomerate, crezand toate acestea mi-am luat o geanta de umar (you know, pe langa gat, blabla) dar de fiecare data cand o dau jos, incep sa ametesc si ma simt dezorientat vreo 15-20 min. De ce? Exista niste boli de coloana sau. ceva? Orice raspund este o parere, si apreciez parerile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ciprian4444 a răspuns:

Am patit ceva dar deloc asemanator cu gentile de umar cand eram la liceu si luam mult prea multe manuale cu mine. Simteam ca ma durea mereu umarul drept. In final am decis sa nu iau decat un manual si 2-3 caiete cu mine si durerile au disparut. Sunt sigur ca nu te ajuta raspunsul meu dar am incercat.

| AlcolicSmile123 explică (pentru ciprian4444):

E ok, la fiecare raspuns pot gasi un indiciu poate. Doar cand am multe carti de carat si caiete ma doare capul daca orele sunt mai usoare...ameteala e de suportat, dar daca am o multime, poti sa zici ca vezi in slow motion.