| Admin123 a întrebat:

vreau sa duc un mod de viata sanatos ce trebuie sa maninc pe timp de vara iarna toamna si primavara dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Nu conteza prea mult anotimpul,trebuie o dieta personalizata facuta de un specialist,dar pot sa-ti recomand sa nu cumperi mancare din molluri sau fastfood,fara sucuri din comert,fara dulciuri,zahar,cafea,alcool,energizante,cola,grasimi,prajeli,margarine si tot ce este prefabricat,carne de porc,poti sa mananci peste,legume verzi crude,fructe romanesti,unt,branza din piata,ciuperci,carne vita fiarta bine,sucuri facute in casa,iti recomand un suc miraculos,se mixeaza un morcov, un cartof, un mar si se bea pe loc, de trei ori pe zi, toate necuratate numai spalate bine si tocate marunt.

| Netrider a răspuns:

Adopta o alimentatie vegetariana

| Sebastiann_Sebbi_1998 a răspuns:

Uite aici si ai sa vezi
http://saladeforta.mfirma.ro