| chemicalX a întrebat:

Heya! o prietena are peste 50-55 de kg si vrea sa slabeasca mult, nu mult rau.
Speram sa ma ajutati ziceti-mi si mie ceva care sa o faca sa slabesca in scurt timp sau dupa o luna ceva, URGENT!
dau FUNDA :X!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana_3024 a răspuns:

Sa nu mai manance dulciuri, sa inlocuiasca masa de seara cu un grapefruit, sa manance paine cat mai putina posibil, si sa bea cel putin 2 litri de apa pe zi.

In ritmul asta poate slabi mai mult de 6 kg pe luna.
De preferat ar fi sa faca si exercitii fizice deoarece pielea incepe sa atarne dupa regim si se vede urat chiar si la o persoana care trebuie sa slabeasca putin.

5 răspunsuri:
| cici a răspuns:

Bae ceai de catina cu macese

| Maria_5356 a răspuns:

Niste exercitii fizice nu strica, si sa nu uitam de cei 2 litri de apa pe zi.si sa nu manance dupa ora 6 nimic big grin eu asta fac.si vad ca da rezultatebig grin

| mirela01 a răspuns:

Pai incearca relax and tone.eu l-am comandat ast acum sa vina ...sa nu isi ia banda deia pentru abdomen pentru ca nu transpira si nu e buna deloc

| Addaaa99 a răspuns:

Buna. ar trebui sa ne dai si o varsta si o inaltime.

Dar imi dau cu parerea ar putea sa mancea dimineata pe la 9-10 un ruct. iar pe la ora 2-3 o mancare mai consistenta gen pilaf nu stiu consistentainsa nu carne. dupa ce mananca sa faca sport [gimnastica]. Iar seara manca o conserva ceva si iese la alergat.
prietena mea asa a slabit
.
sper ca te am ajutat.

pa-pa
cryssu

| elenavirgil a răspuns:

Sa slabeasca? De la 55 kg? Cred ca are alta problema... si nu e vorba de greutate