| Doublekillll a întrebat:

Hi, am si eu o nelamurire cu o masea, daca ma poate ajuta cineva.Acum o luna am fost la dentist cu o masea si mi s-a spus ca am gangrena, mi-au obturat canalele de la ea mi-au omorat nervu, au curatat tot mi-au pus ceva acolo iar cand m-am dus acum 2 zile si-au scos tot de acolo de pe canal tot sangera, au mai incercat si mi-au pus din nou un medicament. ii dadea foc la o chestie sa topeasca sau nu stiu ce facea, mi-a pus plomba provizorie iar acum ma doare dar am nervul omoratsad, cand imping putin maseaua sau mananc ceva la ea si se apasa ma doaresadpoate sti cineva ce are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmed a răspuns:

Chestia aia care sa topit pe masea este de fapt obturarea canalului. este normal ca primele zile sa simti o jena la acel dinte!

3 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Daca tia scos nervu inseamna ca te doare gingia sau ai un dentist care nu se prea stie ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu sunt 100% sigura, insa eu presupun ca nervii tai nu sunt pe deplin scosi, ca sa spun asa (asta e varianta 1) sau nu s-a vindecat inca gingia. Eu zic totusi sa astepti un timp, si daca inca nu se vindeca, du-te la stomatolog din nou. Stai linistita, nu are cum sa fie grav!winking Doar asteapta sa ti se vindece. Asta-i viata, grea, dar trece!winkinghappy
Te pup dulce si sper ca te-am ajutat.
P.S: Daca vrei sa imi dai fundita nu ma suparbatting eyelashes laughing happy

| trolololo a răspuns:

Te doare ca a umblat medicul pe acolo, e normal. Si mie mi-a fost omorât nervul acum câteva zile și încă mai ma doare putin cei drept. Ia ibuprofen (ibalgin forte) și o sa îți treacă, e antiinflamator și analgezic.