| Fetitsa123 a întrebat:

Hi TPU.Cum sa scap de stres? De cand am intrat in vacanta tot stresata sunt din cauza mediei si temelor de vacanta.Pentur ani mei nu este voie deloc sa fiu stresata. Ce as putea face?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Iesi cu prietenii la un film,du-te la patinoar sau pur si simplu stai acasa,fa ceva ce iti place, asculta muzica, citeste o carte.

| RazzyFUnik a răspuns:

Sa uiti de toate sa te bucuri de timpul liber cu prietenii sa asc muzica sa vezi filme etc

| Archangells a răspuns:

Sa fumezi un cuilaughingpai ar fi sa iesi cu amicii, iubitul/a deoarece iti focalizezi atentia pe alte chestii si scapi de stres. fa ceva care sa iti distraga atentia, vizioneaza un film, invata ceva nou si distractiv, citeste o carte, mergi la sky, patinaj.ai ce face ca e vacanta.

| AndreeaIM a răspuns:

Gandeste-te la ceva armonios si stai linistita gandeste-te la o pajiste linistita cu nori pufosi si in forme neobisnuite su fa yoga (ma rog daca stii )sau asculta muzica mai linistita stai pe ceva moale. Sau trage un pui de somn happy funda?

| Roxanaღ a răspuns:

Hi.Ar trebui sa te gandesti ca nu numai tu ai teme de vacanta si incet incet o sa le termini toate. Si in legatura cu media... puneti ambitie si spuneti in gandul tau "stiu ca pot mai mult!" si ai sa vezi ca semestrul viitor va fi mai bine! Multa bafta!:*