| anonim_4396 a întrebat:

Hristos a Inviat! ce faceti?
In fiecare an cand incepe vara eu fac alergie,ma mananca in gat, ochii si mi se infunda nasul,am citit pe net ca poate fii vorba de o rinita alergica,ce as putea sa iau sa mai imi treaca pana ajung la medic ca acum de Paste e inchis.E bun Flonidanul ca am vazut ca ii face reclama, se da fara reteta?
maine merg la servici si nu as vrea sa merg chiar asa ca lucrez cu oamenii si nu vreau sa se uite ciudat ca sunt toata rosie pe la ochi si stranut incontinuu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O pastiluță de Claritine te ajută, este antialergic.
Pa, pa.

| pietrean a răspuns:

Poate fi mai degraba, o alergie la polen. Evita stresul, mancarurile piperate, dar consulta si un medic.Se fac si teste pentru a vedea la ce esti alergic. Aerius este mai mult daca iti ies pete rosii pe piele, iar Clarinolul cred ca este mai bun. DAR MAI BINE MERGI LA MEDIC!

| pietrean a răspuns:

Din politete ar trebui sa dai funda raspunsului care ti-a placut mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Adevarat a inviat!
Ce sa fac, uite pe-acasa, pe TPU, pe Facebook.
Eu spun c-ar trebui sa mergi la medicul alergolog sa-ti prescrie el ceva.
Mie pentru alergie mi-a fost prescris Aerius si Singulair.
Te pup!

| Dominatorro a răspuns:

Eu cred ca vei muri!

| AlexMoldovan a răspuns:

Buna Ziua...Dar te mananca tare-n gat?