Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

E un pacat ca lumea nu este bine informata. Cartoful nu te ingrasa. Cartoful este cea mai importanta forma de carbohidrati pura care o gasesti in natura. Daca ii prepari corect bineinteles. Nu ma refer la cei aruncati in ulei bineinteles. Insa articolul respectiv este unul folositor deoarece cartoful prajit sau cop in tigaie fara ulei este foarte sanatos insa ai grija sa nu mananci nimic altceva la masa respectiva si sa mentii regimul in ziua respectiva sub 1500-1200 de calorii daca doresti sa slabesti :) daca ai nevoie de mai multe informatii iti recomand siteul www.cura-de-slabire.net. Iti va fi mult mai usor sa iti mentii greutatea daca sti cateva lucruri de baza :) succes

| L a răspuns:

In diete in mod sigur nu, pentru ca cartoful ingrasa.Asa e doar atunci cand nu ti dieta, si ca sa nu mai mananci chipsuri cumparate, pline de e-uri. iti faci tu acasa.`hee hee