| ioanablaj a întrebat:

Iau pastile cu ovule si am o scurgere tot timpul apoasa ce ar putea fi? Si inca o intrebare cat o sa-mi intarzie menstruatia de la ovule?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Secreţia apoasă este generată de secreţia vaginală în care s-a diluat conţinutul ovulului happy

În cazul unei infecţii genitale/vaginite ( pentru care bănuiesc că ţi-au fost prescrise acele ovule ), menstra poate întârzia între 3-7 zile ( mai rar, chiar 10 zile ).
Menstruaţia nu întârzie din cauza ovulelor, ci din cauza infecţiei sad

La terminarea tratamentului, TREBUIE să mergi IAR la control pentru alt test de secreţie vaginală şi confirmarea vindecării!

Evident, şi partenerul TREBUIE să se trateze!
SPER că ai cerut tratament şi pentru el.

De asemenea, NU se face sex ( DELOC ) în timpul tratamentului ( până mergi iar la control şi ai confirmarea vindecării )!
În plus, NU se face sex neprotejat!

Toate cele bune.