| 11vladutz90 a întrebat:

IBUPROFEN 600 e bun de raceala? astept raspuns urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Ibuprofenul e antiinflamator si se recomanda in cazuri de amigdalită, faringită, laringită, sinuzită, rinită, bronşită (in general infectie cauzata de bacterii); daca insa raceala e data de un virus gripal sau paragripal, nu o sa ajute foarte tare, virusurile sunt mai greu de tratat; bie se spune in popor "daca tratezi raceala cu medicamente trece intr-o saptamana, daca nu o tratezi, in 7 zile"laughing
Acum depinde si cat de rau te simti. Pe cat posibil, daca e o raceala obisnuita, incearca cu ceai cald si eventual Coldrex. Sfatul meuhee hee

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ibuprofen 600 nu e bun pentru raceala, acest medicament este antireumatic si antiinflamator.

| Jeny1 a răspuns:

E pentru dureri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este buntongue

| SkyNetMaster a răspuns:

E bun pentru laringita eu am avut ibuprofeno arginina de 600 mg si isi face efectul instantaneu daca ai dureri in gat in secunda urmatoare simti usurare si racoare pe gat.