| Sara2 a întrebat:

Ieri la padure m-am intepat in ceva si azi am scos din piele un punct mic negru, o fi fost ac de seringa sau spin? daca era seringa trebuia sa vad si seringa sau putea fi doar acul? eu nu am vazut prin iarba decat tepi, cel mai ciudat mi se pare cum sa fi intrat un spin prin adidas? ce credeti ca a fost? spin sau ac? nu ma mai doare, m-a intepat doar putin cu varful a curs 1 picatura sange

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sergiu76 a răspuns:

In primul rand spinul nu trece prin adidas, trece doar prin papuci cu talpa subtire, si din cate stiu eu adidasii nu au talpa subtire.deci nu e nici o problema

6 răspunsuri:
| eni a răspuns:

Ma amuza intrebarea, Daca era ac ramanea in talpa adidasului, probabil ti-a cazut un spin in adidas si te-a intepat.Dezinfecteaza cu putin spirt sanitar.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca a fost un spin nicidecum ac pentru ca daca era asa sigur acum nu erai bine.

| cornel a răspuns:

Pai.cred ca spin

daca era seringa poate ca aveai alta ''fata'' azihee hee

Doamne Ferestehappy

si poate sa iti intre prin adidas depide cat de tare ai apasat sa zic asa.esti binehappy

| Emena a răspuns:

Nu cred ca era ac de seringa. Daca era acum erai la spital oh go on Probabil era un spin sau o aschie.Nu o sa mori. o sa-ti treaca

| Baiaaanca a răspuns:

Poate e doar un ac de albina.

| karmen10_6554 a răspuns:

Eu zic ca numa ac a putut fi...ca spinul nu putea sa intre prin adidas asa ca numai ala este... dar intrebarea e ca ce cauta prin iarba ace? spini da dar ace nu stiu