| arysa a întrebat:

Ieri m-a apucat din senin o ameteala(continua si acum), apoi diaree, senzatie de voma si intepaturi ale inimii(care m-au lasat dupa catva timp). Am mancat o ciocolata dar nu era expirata. Si de cateva zile ma doare o gingie(am presupus ca e de la maseaua de minte, trebuie sa-mi apara). ce as putea avea?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Fara sa faci legatura cu acea masea de minte ce a coincis cu starea ta generala, ce s-a degradat total, cred ca ai facut o cadere de calciu si magneziu care exista des in aceasta perioada a anului si datorita alimentatiei sarace in vitamine, care ti-a daunat : multe fructe, legume in salate si vitamine caci este anotimpul rece si sarac in acestea. Neaparat, o vizita la medicul de familie cu cartea de identitate. Lucien.

| fabiola a răspuns:

Sintomele prezentate nu au la baza un singur diagnostic! Fa-ti o hemoglobina si ia-ti o tensiune arteriala! Nu cumva tii vreun regim drastic de slabire?

| Arthur a răspuns:

Nu are legatura una cu alta. Dupa cum prezinti tu simptomele, sunt probleme cardiace, du-te neaparat maine la un medic cardiolog.
Insanatosire grabnica!

| Tourniquet a răspuns:

Si eu am avut stari de ameteala, dureri de cap si de burta. thinking dar la mine era de la menstruatie si mi-am intrebat doctorul. laughing si a zis ca astea sunt simpotme ca imi vine menstra happy.

Arysa du-te la doctor! URGENT!

P. S : Paul27, nu e gravida. laughing

| User a răspuns:

Poate esti gravidawhistling

| arysa explică:

Paul 27 stai linistit, nu`s gravidalaughing

| krystynne a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la medic daca starile acestea continua.Eu una am tahicardie sinusala de gradul 1.Eu totusi iti recomand sa te duci la doctor.:*